Kot vsako leto, smo tudi letos v enoti Pod Košem obeležili kulturni praznik – Prešernov dan. V garderobi vseh skupin smo pripravili razstavo fotografije senc profila obrazov otrok. Otroci so spoznavali slovenske simbole in njegova dela. Dan pred praznikom, 7.2.2024, smo imeli proslavo, ter za začetek poslušali slovensko himno Zdravljico, katero je napisal naš največji pesnik dr. France Prešeren. Vzgojiteljica Ana Lukančič je prebrala zgodbo »O dečku, ki je pisal pesmi« od pisateljice Mojiceja Podgoršek in zapela Prešernovo pesem »O, vrba« ob spremljavi ukulele. Ker so dr. Franceta Prešerna otroci klicali dr. Fig, je vsaka skupina dobila krožnik suhih fig, s katerimi so se otroci posladkali pri dopoldanski malici.