Ker nam je srečanje v Grajskem parku dvakrat odpadlo zaradi dežja, smo ljudsko druženje izvedle kar na nivoju enote. Sredino popoldne je dokaz, da so se včasih, ko še ni bilo telefonov, znali res dobro zabavat. Štafetne igre, v katerih so sodelovali starši in otroci, so nas res nasmejale in dodobra razgibale. Velika pohvala staršem, ki so prišli športno oblečeni in polni dobre volje. Vzgojiteljice smo jim pripravile 5 ljudskih iger. »Štuporama«, vožnja otrok v »karjoli«, nošenje buče, skakanje v žakljih ter hoja z zavezanimi nogami. Otroke in starše smo z nalepkami razdelile v 3 skupine (košare, grablje in slamniki). Štafetne igre so potekale v tekmovalnem duhu, a zelo sproščeno in prijetno. Na koncu so slavile »košare«, za nagrado pa sta jim poraženi skupini »grabelj« in »slamnikov« zapeli ljudsko pesem Mi se imamo radi.

Po koncu gibalnega dela, smo starše in otroke povabile na vrtčevsko igrišče, kjer so si ogledali ročna dela. Najlepša hvala gospe Sabini Miklavčič, ki je za nas štrikala, gospe Luciji Bajd, ki je kvačkala, gospe Ljudmili Treven, ki je štikala s križci ter gospe Mirjam Bajt in učenki Čipkarske šole Žiri, Zali Kunc, ki sta klekljali. Otroci in starši so se v ročnih delih lahko tudi preizkusili.

Hvala vsem za sodelovanje, preživeli smo res prijetno popoldne.

Napisala: Tanja Oblak

Foto: Anja Gostiša